www.palio.be - dal Belgio con amore
Drappellone van Riccardo Manganelli voorgesteld
De Drappellone van de Palio van 2 juli 2025, gewijd aan de Madonna di Provenzano en aan het vijfhonderdjarig bestaan van de Accademia degli Intronati van Siena, gemaakt door Riccardo Manganelli, werd gisterenavond, donderdag 26 juni, gepresenteerd in de Cortile del Podestà.
Na de klaroenen van het Palazzo en de inleiding van Nicoletta Fabio, burgemeester van Siena, was het Giovanni Mazzini, archivaris van het Staatsarchief van Siena, die het werk illustreerde dat het museum van de Contrada, die de Palio van 2 juli zal winnen, zal verrijken. Vervolgens was het de beurt aan kunstenaar Riccardo Manganelli zelf.
De Cencio van Riccardo Manganelli presenteert drie visuele vlakken. Op de voorgrond, onderaan, het paard gezien vanuit driekwart, omringd door handen: het is ontspannen, het is op het moment dat het wordt geaaid en geknuffeld in de Contrada; een paard aaien is immers het meest natuurlijke gebaar van een kind wanneer het het dier voor het eerst in de stal ziet.
De Madonna van Provenzano is in het middenniveau geplaatst: het is onze gesluierde koningin, gekleed in goud en wit, gekroond door twee gevleugelde cupido’s en de rituele wapenschilden, met daaronder twee andere gevleugelde cupido’s die een steen vasthouden met het symbool van de Accademia degli Intronati. De achtergrond is in de kleuren van de tufo (het zand).
De wapenschilden van de deelnemende Contrade bevinden zich bovenaan, aan de zijkanten van de Madonna; Het zijn de klassieke wapenschilden, maar het hele bestiarium werd voor de gelegenheid door de kunstenaar opnieuw bestudeerd.
Ook de Masgalano, de prijs voor de mooist gepresenteerde Contrada tijdens de 2 Corteo Storico’s werd voorgesteld. Deze werd gemaakt door Laura Brocchi en aangeboden door de Associazione Storica Palcaioli di Siena n door de Associazione Palcaioli Senesi.





