www.palio.be - dal Belgio con amore
Palio 2 juli 2026: Selva wacht al sinds 2015 op een loting voor de Palio van Provenzano
Aanstaande zondag 31 mei staat het eerste evenement met betrekking tot de Palio van 2 juli 2026 op het programma. Vanwege de diskwalificatie van Nicchio zullen er vier contrade worden getrokken, naast Onda, Civetta, Giraffa, Leocorno, Aquila en Torre.
Wat een loting in juli betreft, is Selva de contrada die het langst niet meer uitgeloot werd, de Contrada van Vallepiatta werd voor het laatst getrokken voor de Palio van juli 2015. De laatste loting voor Tartuca dateert van juli 2019, toen deze een Palio-diskwalificatie uitzat. Civetta werd voor het laatst getrokken in 2023 en zat, net als Tartuca, een schorsing uit. De laatste succesvolle lotingen voor istrice, Drago en Chiocciola dateren ook van juli 2023.
Ten slotte waren Lupa, Oca, Bruco, Valdimontone en Pantera vorig jaar nog bij de gelukkigen door loting. Toen werden er door schorsing van Aquila én Torre maar liefst 5 contrade uitgeloot.
Sinds 2000 is Bruco de contrada die het vaakst werd uitgeloot met maar liefst 17 stuks waarvan 8 voor de Palio van juli. Zij worden gevolgd door Tartuca en Valdimontone met elk 15 stuks. Verder zien we Drago (14), Chiocciola (12), Lupa en Pantera (11) en Selva (10). Civetta (9), Oca (8) en Istrice (7) sluiten de rij af.
De estrazione is zondag vanaf 19u te volgen via SienaTV en Canale3. Beide zenders zullen iets vroeger starten met de live-uitzending.



